Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
  NAPA Dobříš  český výrobce rukavic  tradiční česká výroba, založeno v roce 1993 

Všechny texty, obrázky a fotografie jsou majetkem společnosti  NAPA Dobříš s.r.o. Kopírovat obsah těchto stránek můžete jen se souhlasem jednatele společnosti   NAPA Dobříš s.r.o.

 

Jsme výrobní firma, prodejnu s výdejnou e-shopu  máme  v sídle firmy. Otevírací doba

Pondělí-Čtvrtek 9-14    Pátek    9-12 

Zde uvádím několik prodejen (nejedná se o prodejny firmy NAPA Dobříš s.r.o.), kde  můžete  kvalitní  české kožené rukavice  NAPA v širším sortimentu koupit:

např:

Praha:

České kožené zboží, Truhlářská 10, Praha 1

Kožešnictví  Kreibich, Michalská 14, Praha 1

Kožešiny Kubín, Vítězná 443/12, Praha 1 Újezd

Pardubice:

Kabelky Hajn, Třida Míru 60, Machoňova pasáž

Hradec Králové:

Prodejna Hajn, Aupark, Gočárova třída 1754/48a

České Budějovice:

Paolin Boutique, Náměstí Přemysla Otakara II. 115/31

Bratislava:

Olga Janderlová Módné doplnky, Laurinská 6

 

ale sortiment rukavic značky NAPA můžete poptávat u všech dobrých obchodníků s koženou galanterií

 

Výroba rukavic

Jak se dělají rukavice

 

 

 


VELIKOSTI RUKAVIC
Velikosti rukavic

Velikost rukavic je důležitá - ruce vypadají pěkně jen v dobře padnoucích rukavicích. Firma NAPA vyrábí a dodává rukavice v širokém rozsahu velikostí, který nabízí možnost výběru správné velikosti přesně pro vaši ruku.

Při nákupu v e-shopu prosím zkontrolujte zda jste zadali velikost rukavic, aby se vyřízení Vaší objednávky zbytečně neprodlužovalo.

Dále prosím zkontrolujte, zda jste do objednávky uvedli správně e-mail, protože potom nemůžete dostat informaci o přijetí objednávky případně platební údaje. Děkuji

Pokud si nebudete s výběrem velikosti jisti, rádi Vám poradíme a pokud se náhodou velikost "netrefí" není problém rukavice  vyměnit za správnou velikost.

Ke zjištění vhodné velikosti rukavic si prosím změřte obvod vaší dominantní ruky kolem mírně vyklenutých záprstních kloubů (bez palce) v cm pomocí krejčovského metru, jak je ukázáno na obrázku. Změřená hodnota obvodu ruky udává velikost ruky. Firma Napa používá tradiční označování velikostí ve francouzských coulech. Přepočet velikostí rukavic mezi francouzským označením a označením velikostí v metrické soustavě udává následující tabulka, podle které snadno zjistíte požadovanou velikost Vašich rukavic.

Označování písmeny je u vycházkových  rukavic pouze orientační, firmy je používají  u dovozových rukavic, kterí se nedělají klasickým způsobem, nědělají se  "po půlkách" a neodpovídají velikostem rukavic vyráběných klasickým způsobem v Ceské republice. Pokud máte takto značenou rukavici a chcete koupit rukavici české výroby, je jistější změřit si velikost ruky než volit velikost podle velikostního značení S-XL.

Firma Napa používá u svých výrobků značení písmeny u šermířských, lukostřeleckých a některých druhů speciálních a pracovních rukavic.

 

 

Tabulka velikostí pánských rukavic
Velikost v coulech 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11 11,5      
Velikost v cm (obvod přes klouby dle foto výše) 20 22 23 24 26 27 28 30 31      
Orientačně XS S   M   L   XL XXL      

 

Tabulka velikostí dámských rukavic
Velikost v coulech 6 6,5 7 7,5 8 8,5 9              
Velikost v cm (obvod přes klouby dle foto výše) 16 18 19 20 22 23 24              
Orientačně XXS XS S M L XL XXL              

 

nejvíce prodávané

 

   
většinou na zakázku      

 

Pokud si nejste jisti výběrem velikosti a naměřili jste velikost "mezi" , tak rozhodně doporučuji u řidičských, bezpodšívkových a rukavic s tenkou podšívkou (umělé hedvábí, čisté hedvábí, NanoAg) zvolit velikost menší. Rukavice jsou zpracovány klasickou technikou a do šířky mírně povolí.

U rukavic s teplou podšívkou doporučuji z důvodu tepelné pohody zvolit velikost větší.