Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
  NAPA Dobříš  český výrobce rukavic  tradiční česká výroba, založeno v roce 1993 

Všechny texty, obrázky a fotografie jsou majetkem společnosti  NAPA Dobříš s.r.o. Kopírovat obsah těchto stránek můžete jen se souhlasem jednatele společnosti   NAPA Dobříš s.r.o.

 

Jsme výrobní firma, prodejnu s výdejnou e-shopu  máme  v sídle firmy. Otevírací doba

Pondělí-Čtvrtek 9-14    Pátek    9-12 

Zde uvádím několik prodejen (nejedná se o prodejny firmy NAPA Dobříš s.r.o.), kde  můžete  kvalitní  české kožené rukavice  NAPA v širším sortimentu koupit:

např:

Praha:

České kožené zboží, Truhlářská 10, Praha 1

Kožešnictví  Kreibich, Michalská 14, Praha 1

Kožešiny Kubín, Vítězná 443/12, Praha 1 Újezd

Pardubice:

Kabelky Hajn, Třida Míru 60, Machoňova pasáž

Hradec Králové:

Prodejna Hajn, Aupark, Gočárova třída 1754/48a

České Budějovice:

Paolin Boutique, Náměstí Přemysla Otakara II. 115/31

Bratislava:

Olga Janderlová Módné doplnky, Laurinská 6

 

ale sortiment rukavic značky NAPA můžete poptávat u všech dobrých obchodníků s koženou galanterií

 

Výroba rukavic

Jak se dělají rukavice

 

 

 


Ošetřování jelenicových rukavic

Zde uvádíme několik zásad jak ošetřovat prací (žluté) jelenicové rukavice. Rukavice nejdříve namočíme do vody  o teplotě max. 40 C. Po důkladném namočení se rukavice namydlí toaletním mýdlem amírně se promnou čímž se zbaví nečistot. Rukavice potom opláchneme v čisté vlažné vodě. Podle rozsahu znečištění můžeme postup opakovat. Potom se lehkým vymyčkáním rukavice zbaví přebytku vody. Takto vyprané rukavice se vyrovnají a nechachí se nejlépe pověšené při pokojivé teplotě sušit. Před úplným vysušením se rukavice mírně promnou, opatrně navléknou na ruce a vytvarují. Po sejmutí z rukou se nechají pomalu dosušit. Při navlékání a sundavání rukavic je třeba postupovat opatrně, protože vlhké rukavice mají nižší pevnost a mohly by se snadno rozpárat. Při praní se nesmí rukavice drhnout kartáčem, jednak by se porušil vzhled rukavic a mohla by se snížit životnost rukavic. Při ošetřování rukavic je třeba dodržovat zásady dodržení maximální teploty vody a teploty sušení, protože při vyšších teplotách dojde ke ztvrdnutí rukavic a tím jejich znehodnocení. Jelenicové rukavice jsou vyrobeny z usní, které jsou z obou stran obroušeny. Obroušením lícu se naruší kožní vlákna a tím se snižuje pevnost povrchu, useň se snadněji odírá. Z tohoto důvodu není vhodné jelenicové rukavice používat při činnostech, při nichž by mohlo dojít k jejich prodření.