Logo
Potřebujete poradit?
Po–Pá 8–16 h
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.01.2017
Péče o rukavice
Abyste byli se svými rukavicemi spokojeni, je důležitý jejich výběr. Měli bychom vědět, k jakému účelu budeme rukavice používat, podle toho zvolit mat... číst celé
05.02.2017
Výměna rukavic
V případě, že jste netrefili velikost (barvu, vzor) rukavic a chcete rukavice vyměnit, postupujte prosím následovně: vytiskněte si prosím formulář pr... číst celé
18.07.2017
Ošetřování jelenicových rukavic
Zde uvádíme několik zásad, jak ošetřovat prací (žluté) jelenicové rukavice. Rukavice nejdříve namočíme do vody o teplotě max. 40 C. Po důkladném namoč... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Všechny texty, obrázky a fotografie jsou majetkem společnosti NAPA Dobříš s.r.o. Kopírovat obsah těchto stránek můžete jen se souhlasem jednatele společnosti NAPA Dobříš s.r.o.

Jsme výrobní firma, prodejnu s výdejnou e-shopu máme v sídle firmy. 

Otevírací doba prodejny:

Pondělí - Čtvrtek8:30 - 14:30
  
Pátek8:30 - 12:00
  
Sobota, Nedělezavřeno

 

Sortiment rukavic značky NAPA můžete poptávat u všech obchodníků s kvalitní koženou galanterií

 

Výroba rukavic

Jak se dělají rukavice

Péče o rukavice
14.01.2017

Abyste byli se svými rukavicemi spokojeni, je důležitý jejich výběr. Měli bychom vědět, k jakému účelu budeme rukavice používat, podle toho zvolit materiál.

Například:
- jehnětina je vhodná na luxusní jemné rukavice
- kozina je zase vhodná na pánskou rukavici, která má vydržet i hrubší zacházení
- jelen je silnější materiál, který se velice dobře přizpůsobí ruce, v kombinaci s ručním šitím jsou z něj opravdu luxusní  rukavice, které něco vydrží.

Neméně důležitou součástí výběru rukavic je určení správné velikosti. Při zkoušení velikosti začínáme velikostí větší a jdeme dolů až k velikosti, která opravdu „sedí“. Někdy se může stát, že vzhledem k jinému poměru šířky dlaně k délce prstů, než je obvyklé pro výrobu rukavic, rukavice prostě nesedí. Pokud jsou prsty delší, tak může zákazník koupit rukavice větší, prsty sedí dobře, ale v dlaňové části jsou rukavice volné. Je pak otázkou, zda není lepší si připlatit a nechat si rukavice udělat na zakázku s prodlouženými prsty. Při správné péči Vám takové rukavice vydrží řadu let, ale to je na zvážení každého zákazníka. Podobně je to v případě kratších prstů a širší dlaně. Tam se musí rukavice vybrat podle šíře dlaně a prsty jsou pak dlouhé, jednak to pěkně nevypadá a ještě se v rukavicích člověk špatně cítí, protože přečnívající špičky prstů mohou překážet při ovládání čehokoliv.

 


Vybrali jsme ty správné rukavice dle materiálu, barvy a velikosti, a teď pár rad, aby Vám dlouho vydržely.

 


Rukavice, a to zejména z jemných jehnětin a uzavřeného střihu, navlékejte opatrně, aby nedošlo k roztržení materiálu. Pokud mají rukavice rozparek, nenavlékejte tažením za rukavice v blízkosti tohoto rozparku, protože při špatném navlékání rukavic je špička rozparku náchylná k roztržení.

Rukavice z usní by se neměly promáčet. Pokud k tomu již dojde, otřete je hadříkem a sušte je mimo tepelné zdroje volně při pokojové teplotě.

Rukavice pravidelně impregnujte proti vlhkosti a nečistotám, hlavně světlé barvy doporučujeme impregnovat před prvním použitím.

K čištění a ochraně rukavic doporučujeme např. přípravky zn. Collonil.

Rukavice s rozsáhlejším znečištěním předejte do rukou odborníka.

Nepoužívejte krémy na obuv. Mají jiné vlastnosti a obsahují látky, které by mohly rukavičkářskou useň poškodit.

Skladujte rukavice tak, aby nedocházelo k jejich deformaci.

 

Kde nás najdete

Příbramská 963

Dobříš, 26301

Kontakt a sociální média
Logo
Po–Pá 8–16 h
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz