Logo
Potřebujete poradit?
Po - Pá ( 8 - 16 hod )
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
14.01.2017
Péče o rukavice
Abyste byli se svými rukavicemi spokojeni, je důležitý jejich výběr. Měli bychom vědět, k jakému účelu budeme rukavice používat, podle toho zvolit mat... číst celé
05.02.2017
Výměna rukavic
V případě, že jste netrefili velikost (barvu,vzor) rukavic a chcete rukavice vyměnit postupujte prosím následovně: vytiskněte si prosím formulář pro ... číst celé
18.07.2017
Ošetřování jelenicových rukavic
Zde uvádíme několik zásad jak ošetřovat prací (žluté) jelenicové rukavice. Rukavice nejdříve namočíme do vody o teplotě max. 40 C. Po důkladném namoče... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

Všechny texty, obrázky a fotografie jsou majetkem společnosti NAPA Dobříš s.r.o. Kopírovat obsah těchto stránek můžete jen se souhlasem jednatele společnosti NAPA Dobříš s.r.o.

Jsme výrobní firma, prodejnu s výdejnou e-shopu máme v sídle firmy. 

Otevírací doba prodejny:

Pondělí, Úterý a Čtvrtek8:30 - 14:00
Středa8:30 - 17:00
Pátek8:30 - 12:00
  
Sobota, Nedělezavřeno

 

Případně je možný jiný termín po telefonické dohodě.

Zde uvádím několik prodejen (nejedná se o prodejny firmy NAPA Dobříš s.r.o.), kde můžete kvalitní české kožené rukavice NAPA v širším sortimentu koupit:

např:

Praha:

České kožené zboží, Truhlářská 10, Praha 1

KREIBICH kožešiny & rukavice, Michalská 14, Praha 1

Kožešiny Kubín, Vítězná 443/12, Praha 1 Újezd

Pardubice:

Kabelky Hajn, Třida Míru 60, Machoňova pasáž

Bratislava:

Olga Janderlová Módné doplnky, Laurinská 6

ale sortiment rukavic značky NAPA můžete poptávat u všech obchodníků s kvalitní koženou galanterií

 

Výroba rukavic

Jak se dělají rukavice

Velikosti rukavic

Velikost rukavic je důležitá - ruce vypadají pěkně jen v dobře padnoucích rukavicích. Firma NAPA vyrábí a dodává rukavice v širokém rozsahu velikostí, který nabízí možnost výběru správné velikosti přesně pro vaši ruku.

Samozřejmě je nejlepší, pokud to je možné, rukavice vyzkoušet přímo na prodejně. Pokud to možné není, níže je uveden návod, jak velikost rukou změřit.

U rukavic vyrobených klasickým střihem je v rukavicích "zatažen" materiál a při navléknutí tyto rukavice povolí a obepnou ruku. U rukavic položených volně na podložce tedy neplatí, že při měření šířky naměříte polovinu obvodu přes klouby. Toto by platilo pokud by rukavice byly z tvrdého materiálu, který se nepřizpůsobí tvaru ruky. U tažných materiálů změříte obvod po navlečení rukavice na příslušnou ruku.

Pokud si nebudete s výběrem velikosti jisti, rádi Vám poradíme a pokud se náhodou velikost "netrefí" není problém rukavice vyměnit za správnou velikost.

Ke zjištění vhodné velikosti rukavic si prosím změřte obvod vaší dominantní ruky kolem mírně vyklenutých záprstních kloubů (bez palce) v cm pomocí krejčovského metru, jak je ukázáno na obrázku. Změřená hodnota obvodu ruky udává velikost ruky. Firma NAPA používá tradiční označování velikostí ve francouzských coulech. Přepočet velikostí rukavic mezi francouzským označením a označením velikostí v metrické soustavě udává následující tabulka, podle které snadno zjistíte požadovanou velikost Vašich rukavic.

Vzhledem k tomu, že rukavice jsou vyráběny klasickou technikou, je v rukavicích "zatažen" materiál a rukavice se do šířky vytvarují dle ruky (pokud je správně zvolená velikost). To znamená, že opticky jsou rukavice užší a na volně položených rukavicích naměříte menší obvod než na rukavicích navlečených na ruce.

Označování písmeny je u vycházkových rukavic pouze orientační, firmy je používají u dovozových rukavic, které nejsou vyrobeny klasickým střihem, nedělají se "po půlkách" a neodpovídají velikostem rukavic vyráběných klasickým způsobem v České republice. Pokud máte takto značenou rukavici a chcete koupit rukavici české výroby, je jistější změřit si velikost ruky než volit velikost podle velikostního značení S-XL.

Firma NAPA používá u svých výrobků značení písmeny u šermířských, lukostřeleckých a některých druhů speciálních a pracovních rukavic.

 

 

 

Pokud si nejste jisti výběrem velikosti a naměřili jste velikost "mezi", tak rozhodně doporučujeme u řidičských, bezpodšívkových a rukavic s tenkou podšívkou (umělé hedvábí, čisté hedvábí, NanoAg) zvolit velikost menší. Rukavice jsou zpracovány klasickou technikou a do šířky mírně povolí.

U rukavic s teplou podšívkou doporučuji z důvodu tepelné pohody zvolit velikost větší.

 

Kde nás najdete

Příbramská 963

Dobříš, 26301

Kontakt a sociální média
Logo
Po - Pá ( 8 - 16 hod )
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.